Białowieski Park Narodowy

Turystyka

Najstarsza część Parku (dawny Rezerwat Ścisły)

Najcenniejszym obiektem przyrodniczym Białowieskiego Parku Narodowego jest obszar objęty ochroną ścisłą, położony w widłach rzek: Narewki i Hwoźnej. Część tego terenu wchodziła w skład powołanego w 1921 r. leśnictwa Rezerwat, które było zalążkiem obecnego Parku. Obszar ochrony ścisłej, znany pod historyczną nazwą Rezerwat Ścisły, porasta las naturalny, czyli taki, który nie został posadzony przez człowieka i rośnie praktycznie bez jego ingerencji. Tworzy go wiele gatunków drzew. To las różnowiekowy. Turysta ma szansę zobaczenia w nim całego cyklu życiowego drzewa: od siewki po drzewa obumarłe. Szczególną uwagę odwiedzających zwraca duża ilość martwego drzewa: stojące suche pnie, złomy, wykroty. Właśnie dzięki niemu występują tu najrzadsze gatunki grzybów i zwierząt. Wiele żyjących na tym obszarze gatunków to relikty lasów pierwotnych. Na skutek znacznego przekształcenia przez człowieka większości obszarów leśnych Europy wiele z nich musiało ustąpić ze swoich naturalnych stanowisk. Tu wciąż mają schronienie.

Gdzie zatrzymać się na nocleg, by dogodnie zwiedzić Białowieski Park Narodowy?

Białowieski Park Narodowy oferuje Pokoje Gościnne o wysokim standardzie. Znajdują się w Białowieży, w centrum zabytkowego Parku Pałacowego. Ich położenie gwarantuje Gościom spokój i komfortowy wypoczynek w bliskim sąsiedztwie bogatej przyrody. Lokalizacja sprawia, że obiekt jest doskonałym punktem wypadowym do zwiedzania Parku i wędrówek szlakami turystycznymi Puszczy Białowieskiej.

W obiekcie znajdują się 44 pokoje z łazienkami (jedno, dwu i trzyosobowe), w których może zamieszkać 107 osób. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym samym budynku znajduje się restauracja, Muzeum Przyrodniczo-Leśne, sale konferencyjne oraz Dyrekcja BPN.

Więcej na www.noclegi.bpn.com.pl

 

 

 

 


 

Kliknij, by dowiedzieć się więcej Więcej