8. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2016 – 30 VII 2016, 29 VII 2017

Jest to jedna z kilku największych imprez muzycznych organizowanych w Hajnówce  i w regionie. Co roku na festiwal zgłasza się po kilkadziesiąt zespołów z kraju i zagranicy (Litwa, Słowacja, Węgry USA, Ukraina, Białoruś, Niemcy i inne) by zagrać w konkursie kapel. Dotychczas odbyło się 8 edycji festiwalu, podczas których wystąpiło ponad  100 wykonawców, gromadząc za każdym razem kilkutysięczną widownię. Festiwal klimatem ma nawiązywać do lat 80, 90 – tych XX w. kiedy muzyka rockowa miała największą popularność.

Przez 7 edycji festiwalu zgłosiło się ponad 500 kapel konkursowych z Polski i zagranicy, prawie 70 z nich zagrało na festiwalowym konkursie.

Laureatami poprzednich edycji były min. Ściana z Białorusi, Re1ikt z Białorusi, The Toobes z Białorusi, Materia ze Szczecinka, Skowyt z Warszawy, Secesja z Rzeszowa, Climatt z Brzegu, Kuba Rozpruwacz z Hajnówki, Metaliator z Warszawy, Othermind z Białegostoku, Królik na uwięzi z Hajnówki, Lincz z Poznania i Londyn 70 z Hajnówki.  Jako gwiazdy na scenie Festiwalu wystąpili: Farben Lehre, Proletaryat, Cela nr 3, Moskwa, GaGa/Zielone żabki, Armia, Tomek Lipiński &TILT, Sedes i Defekt Muzgó, Sex Bomba, Qulturka, B.N. (Białoruś), Relikt (Białoruś), Kabanos, Przeciw, Błękitny Nosorożec, The Bill, Sajgon, Alians, Leniwiec, Swobodna.

Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL,  Partner: Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce